LC WAİKİKİ 500’den fazla stajyer alacak

LC Waikiki’de lise ve üniversite olmak üzere iki dönem stajyer alımları yapılıyor. eylül ayında staj yapacak lise stajyerleri için nisan ve mayıs aylarında ilgili meslek ve ticaret lisesi okulların desteğiyle öğrencilerle iletişime geçiliyor. Üniversite dönemi stajyerleri ise nisan ve mayıs ayında kariyer portalları üzerinden şirkete başvurabiliyor ve staj yapma zorunluluğu olan adaylara bu noktada öncelik veriliyor. Başvurular, hr@lcwaikiki.com ve sosyal medya hesaplarından yapılıyor. Eğitim aldığı alanda staj yapma zorunluluğu bulunan ve okul tarafından SGK’sı karşılanan öğrenciler başvurularını yapabiliyor.

Okudukları bölüm ile staj yapacakları birimin ilgili olmasına özen gösterdiklerini belirten LC Waikiki İK Koordinatörü Edward David Southall, staja başvuran adaylardan öğrenmeye ve gelişime istekli, tekstil ve perakende alanında kariyer planlayan, iletişim yönü güçlü, takım çalışmasına yatkın, yenilikçi, dürüstlükten ödün vermeyen ve yüksek potansiyele sahip olmalarını beklediklerini aktarıyor. Zorunlu staj programı olan üç ve dördüncü sınıf tüm üniversite öğrencileri şirkete başvurabilir. Tekstil mühendisliği, moda tasarım, grafik tasarım, tekstil teknolojisi, giyim üretim teknolojisi, endüstri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve bilgisayar programcılığı bölümlerine öncelik veriliyor. Tüm stajyerlere servis, yemek, psikolog ve işyeri hekimi imkanları sağlanırken yasanın belirlemiş olduğu özlük hakları da karşılanıyor. Şirkette uzun dönem staj programı yaklaşık dokuz ay sürüyor. Staj dönemi sonunda başarılı olmuş stajyerler, açık kadroların oluşması durumunda öncelikli değerlendirmeye alınarak işe alım sürecine giriyor.

2014’te 266 lise stajyeri, 177 üniversite stajyeri alan şirket bu yıl 370 lise stajyeri 200 üniversite stajyeri istihdam etmeyi planlıyor.