TÜRK TELEKOM GRUBU 

Entegrasyon süreciyle birlikte staj programlarını da aynı çatı altında toplayan Türk Telekom, grubun üç genç yetenek programını artık STARTT markasıyla devam ettirecek. Türk Telekom Grubu Genç Yetenek Programı STARTT, iş hayatına adım atacak öğrenciler ve hala öğrenci olup yaz döneminde haftada beş gün, okul döneminde ise haftada en az üç gün yarı zamanlı çalışabilecek gençler için hazırlanmış bir kariyer programı. Programla seçme değerlendirme sürecini başarı ile tamamlayan öğrenciler arasından yaz döneminde grupta kısa süreli staj yapmak isteyenler de belirlenmiş olacak. Program kapsamında 2 Mart itibarıyla staj başvuruları alınacak. Programla ilgili detaylar facebook.com/TTSTARTT ve www.ttstartt.com.tr adreslerinde detaylı olarak aktarılıyor. 2-24 Mart tarihleri arasında başvurular da bu kanallar üzerinden alınacak.

STARTT ile 10 binin üzerinde başvuru hedeflediklerini aktaran Türk Telekom Grubu İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın, “Genç yetenekleri değerlendirirken inovasyon konusundaki potansiyelleri bizim için en önemli kriterler arasında yer alıyor. Kariyerinde başarı hikâyelerini yazacak yetenekleri arıyoruz” diyor ve akademik başarısına güvenen, yenilikçi, heyecanlı, değişime açık, teknolojiye ilgi duyan, yeni trendleri yakından takip eden ve telekom sektöründe kariyer hedefleyen üç ve dördüncü sınıf ve yüksek lisans öğrencilerini değerlendireceklerini söylüyor. 

Türk Telekom işe alımların büyük bir kısmını mühendislik fakültelerinden yapıyor. Bunun yanı sıra şirket, idari birimlerdeki pozisyonlar için sosyal bilimler, fen edebiyat fakültesi, iletişim fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğrencilerine kariyer fırsatı sunuyor. Şirkette yarı zamanlı çalışıp, bu süreci başarılı tamamlayan, performansı yüksek olan adaylara ise sonradan uygun pozisyon doğrultusunda iş teklifi geliyor.

Bu yıl Türk Telekom Grubu, tam zamanlı, yarı zamanlı çalışma ve yaz dönemi staj imkânları ile yaklaşık 400 gence istihdam sağlamayı hedefliyor. Şirkette hala öğrenci olup yarı zamanlı çalışacak gençlerin ise yaz döneminde haftada beş gün, okul döneminde ise haftada en az üç gün çalışmaları bekleniyor.